Jmenuju se Jarka Divišová a do roku 2017 jsem byla tancem téměř nepolíbená.

Hudbu jsem vždycky milovala, ale vždy mi stačilo jen jí poslouchat, užívat si jí…určitě jsem někde v koutku duše, chtěla tančit…

Jenže smůla, já byla holt dřevo…

Netroufala jsem si na žádné taneční kurzy, protože ani jednoduchou sestavu na aerobicu

jsem nedala, nebyla jsem schopná držet tempo, rytmus, rušila jsem sebe i ostatní…

To trapno a naštvání, že nedokážu svý tělo sesynchronizovat!!!

Vždyť každý malý dítě přece ví, jak tančit a jsou u toho tááák přirozený!

A tak jsem usoudila, že krásně tančit dokážou jen malý děti a lidi s talentem.

A tančila si dál tajně a letmo v kuchyni při vaření.

********************************

A pak jsem krásnou náhodou zachytila první zmínku o groove dance s hlavním mottem, že tančit dokáže každý a nešlo jinak – tohle bylo to řešení! Tohle jsem potřebovala slyšet!

A pak už to byla jedna velká jízda – nejdřív groove coby můj osobní transformátor, pak neodolatelná chuť šířit groove dál! Sdílet tuhle svobodu pohybu a vědomí, že tanec je tu pro všechny, kdo chtějí!

V roce 2020 jsem absolvovala facilitátorský výcvik a od té doby vedu pravidelné živé lekce,  lekce groove pro rodiče s dětmi a workshopy – v budoucnu budu ráda navazovat na skvělou zkušenost lekce groove dance se studenty a groove coby teambuildingové akce.

Mám tak velkou spoustu zpětných vazeb od více než stovky spokojených tanečníků z téměř 300 proběhlých lekcí a aktuálně velkou chuť esenci groove dance šířit i v online světě!

POPIS KURZU

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Existují nadesignované písně, ve kterých opakujeme 2-4 extra jednoduché pohyby.

Vždy před písní je předvedu a v průběhu písně oznamuju čas na změnu.

A na tobě už bude si ty dané pohyby upravit přesně sobě na míru, budeš si v bezpečném prostoru zkoušet a zjišťovat, jak tě daný pohyb baví víc. Zároveň si budeš nastavovat i fyzickou náročnost podle toho, jak se daný den cítíš. Celou dobu budeš vědět, že neexistuje jeden univerzální správný způsob provedení. Protože tak, jak ten pohyb zatančíš ty, to nezatančí nikdo jiný na celém světě – máš jedinečný tělo a originální styl!

Každý týden obdržíš 3 videa do své mailové schránky. 

(kromě závěrečné taneční lekce budou videa v délce cca 20-30minut)

V průběhu kurzu bude 2x možnost připojit se na živý zoom, kde bude prostor s mojí podporou, pokud bys s něčím v kurzu potřebovala ještě více pomoct.

Přístup ti zůstane po dobu jednoho roku.

Taneční kroky ke každé písni jsou nadesignované tak, aby byly co nejjednodušší a zvládl je i úplný začátečník.
I po celou dobu písně se tě budu snažit různými tipy a doporučeními navést do pro tebe ideálního provedení.

S těhulkami tančíme na živých lekcích často a pakliže budeš i ty ctít pravidlo, že dáš do pohybu vždy jen tolik energie, kolik zrovna chceš a cítíš, že můžeš, pak je pro tebe tanec vhodný a bezpečný. 

Troufám si tvrdit, že žádná – celá lekce se dá naprosto v klidu odtančit klidně i vsedě na židli, takže pokud cítíš velkou touhu a jen váháš, zda to tvůj bolavý kotník/namožená ruka/bolavá záda zvládnou, pak věř, že ano.
Takovýto tanec tě navíc dovede k ještě většímu napojení na své tělo, budeš mnohem citlivější k signálům, co už je příliš a co ještě zvládneš.

Playlist je poskládaný z různých hudebních žánrů, aby si každý přišel na své a naše kreativita byla co nejvíce zapojována.

Funky, latina,…pomalé, jemné, klidné, ale i divoké a rychlé.

Jednoznačně ano – taneční kroky provedeš v lehkosti, jednoduchosti, v úsporném provedení.

Nebudeš využívat mé alternativy k maximálnímu posílení svalů a užiješ si tanec, zábavu, relax – a stejně i tak budeš svou kondici každou lekcí zvyšovat.