Je důležité to, jaké taneční zkušenosti mám?

Taneční kroky ke každé písni jsou nadesignované tak, aby byly co nejjednodušší a zvládl je i úplný začátečník. Po celou dobu písně jsem nápomocná a případně vás do výsledného pohybu ráda navedu :o) Pokud by pro vás nějaký pohyb byl nepříjemný, máte mou naprostou podporu si ho upravit dle svého!

Je groove dance vhodný pro těhotné?

Téměř na každé naší lekci je vždy nějaká těhulka a pakliže ctí pravidlo „dávám do pohybu vždy jen tolik energie, kolik zrovna chci a mohu“ pak je pro ní lekce vhodná a bezpečná. 

Jaká zdravotní omezení mohou být překážkou?

Troufám si tvrdit, že žádná – celá lekce se dá naprosto v klidu odtančit klidně i vsedě na židli, takže pokud cítíte velkou touhu a jen váháte, zda to váš bolavý kotník/namožená ruka/bolavá záda zvládnou, pak věřte, že ano.
Takováto lekce vás navíc dovede k ještě většímu napojení na své tělo, budete mnohem citlivější k signálům, co už je příliš a co ještě zvládnete.
Samozřejmostí pro neúčast jsou různá infekční onemocnění apod, kdy velice rádi coby skupina vyšleme během lekce myšlenku na vaše brzké uzdravení :o)

Na jaký styl hudby se tančí?

Playlist je poskládaný z různých hudebních žánrů, aby si každý přišel na své a naše kreativita byla co nejvíce zapojována.
Zároveň se dostaneme i do situace, kdy tančíme na píseň, kterou bychom si doma třeba nepustili. To nás vede k tomu, že v každé písni se potřebujeme mnohem hlouběji dostat k sobě a najít tón/krok/pohyb, díky kterému nám bude příjemně v jakékoliv písni.
Pokud by v tobě některá píseň vyvolávala až příliš nepříjemné emoce, je pro tebe připravena chill-out zona, kde můžeš bez jakéhokoliv vysvětlování vyčkat na další píseň.

Zvládnu to se svou slabší fyzickou kondicí?

Jednoznačně ano – taneční kroky provedeš v lehkosti, jednoduchosti – nebudeš využívat mé alternativy k maximálnímu posílení svalů a užiješ si tanec, zábavu, relax – a ani si nevšimneš, že chtě nechtě svaly zapojuješ :o) A tak, pokud chceš, svou kondici každou lekcí zvyšuješ.
Dané taneční kroky však mohou být provedeny i v tak malém a úsporném rozsahu, že třeba ani nemusí být viditelné – ale ty o nich víš, tančíš a bavíš se – a o to jde!

Co když mě trápí ostych z tance před ostatními?

Tak pak je groove dance správná forma, jak s tímto pracovat :o)
Každý jsme jedinečný, každý máme svůj nádherný a osobitý styl tance. Jen je mnohdy dosud třeba neobjeven nebo nedostal prostor k úplnému vyjádření.
Tanec nelze hodnotit a pokud se tak v minulosti třeba stalo, pravděpodobně to v tobě zanechalo bloky, které během lekcí budeme pomalu a citlivě odblokovávat.
Během lekce ctíme pravidla, díky kterým je prostor bezpečný a skupinka je opravdu velice podporující součástí groove terapie.

Co když mi někdo z ostatních tanečníků bude nepříjemný?

Pokud se toto stane, je to velká výzva, po jejímž zvládnutí budeš o velkou zkušenost silnější.
Během lekce získáváš opravdu veliké napojení na sebe – je to 75minut, které si dopřáváš pro sebe – užíváš si, ladíš se, zjišťuješ o sobě co je ti příjemné, pečuješ o své taneční já, …jsi sama pro sebe prioritou! Podporu skupinky a její energii vnímáš jen do té míry, do které chceš. Pokud tě kdokoliv ze skupinky „ruší“, je dobré se zaměřit ještě víc na sebe a nenechat se připravit o svůj čas. Zkrátka se postarej o to, aby ti bylo fajn – hudba a tanec jsou ideálními pomocníky, jak toho dosáhnout :o)

Co si mám vzít na sebe?

Tady záleží jen a jen na tobě – pohodlné oblečení, které ale pro každého znamená něco úplně jiného.
Je opravdu dobré se před lekcí na chvilku zamyslet a nacítit se, co ti dnes bude příjemné. I v rámci cyklu je zajímavé pozorovat, jak se tvé preference mění :o)
A tak máme ve skupince zastoupené sukně, šaty, legíny, džíny,…zkrátka co groover, to originál!
Tančíme naboso nebo v ponožkách a taneční obuv nebo čisté botasky jsou úplně stejně v pohodě a vhodné.

Co když začnu během lekce plakat?

Slzy a léčivý pláč jsou naprosto stejně vítané a důležité jako radost, smích nebo pocit vděčnosti – ať už přijde jakákoliv emoce, je to jen důkaz toho, že se groove dostal k tvému srdci :o) Nechej vše projít, klidně dál tanči nebo dělej cokoliv, co budeš chtít/potřebovat – vše je v pořádku.